Anasayfa Anasayfa
SAÇAKLIZADE VAKFI
Saçaklızade Vakfı'nın 6.Yardım Tırı Yola Çıktı PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Salı, 23 Ocak 2018 12:36
Saçaklızade Vakfı'nın 6. Yardım Tırı Yola Çıktı Saçaklızade Vakfı'nın 6 Yardım Tırı Yola Çıktı. Saçaklızade Vakfı'nın 6 Yardım Tırı Yola Çıktı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat Yardım öncülüğünde Saçaklızade Vakfımız Kahramanmaraş İsar Derneği ve Genç Ufuk Derneğinin katkıları  ile Un, yatak ve ev yaşam malzemelerinden oluşan 3 yardım tırı Saçaklızade Vakfı Başkanımız Ali Demirdöğen'in hayır dualarıyla Suriyeye yolcu edildi. 

Son Güncelleme: Salı, 23 Ocak 2018 13:04
Devamını oku...
 
Saçaklızade Vakfı Eğitim Kurumlarının 5.Yardım Tırı yola çıktı PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Cuma, 12 Ocak 2018 13:48
Saçaklızade Vakfı Eğitim Kurumlarının 5.Yardım Tırı yola çıktı Saçaklızade Vakfı Eğitim Kurumlarının 5.Yardım Tırı yola çıktı

Toplanan yardımlar bir tır olarak Saçaklızade Vakfı Eğitim Kurumlarından Özel Beyza Boğaziçi kampüsünden Suriye İdlib’e gönderildi.

Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen, "Saçaklızade Vakfı Eğitim Kurumlarının Suriye için gönderdiği bu 5.yardım tırı olacak. Kurumlarımız her daim mazlum milletlerin yanında oldu, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Vesile olan başta Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemize, Hayrat Yardıma, okul idareci, öğretmen ve sevgili öğrenci yavrularımıza emekleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

Son Güncelleme: Cuma, 12 Ocak 2018 14:11
Devamını oku...
 
Kutlu Doğum Pilavı Etkinliğimiz PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 19 Nisan 2014 08:57
2014 Kutlu Doğum Pilavı 2014 Kutlu Doğum Pilavı 2014 Kutlu Doğum Pilavı 2014 Kutlu Doğum Pilavı 2014 Kutlu Doğum Pilavı

Vakfımızın Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz Kutlu Doğum Pilavı etkinliği Çarşıbaşı Camii ve Abdulhamid Han Camii'nde Cuma namazı sonrası düzenlendi. Vakıf Başkanımız Ali DEMİRDÖĞEN ve Başkan Yardımcımız Ömer Faruk ŞİRİKÇİ hocalarımızın namaz sonrası yaptığı dualarla başlayan etkinliğimize bu yıl da halkımızın ilgisi büyüktü.

Günler öncesinden aşevimiz mutfağında hazırlıklarına başlanan 15.000 kişilik etli pilav ve ayranın dağıtımında aşevimiz personeli, araştırma ekibimiz, diğer birimlerimizin personelleri, vakfımız eğitim birimlerinden gençlerimiz ve gönüllülerimiz görev aldı. Abdulhamid Han Camii’ndeki dağıtımın organizesi cami personeli, camiye ait kur’an kursu yöneticileri ve öğrencileri tarafından yapıldı.

Bu yıl 15.sini düzenlediğimiz etkinliğimize Kahramanmaraş Valimiz Sayın Şükrü Kocatepe, Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Ramazan Apaçık, İl Jandarma Komutanımız Sayın Albay Coşkun Doğan, Sütçü İmam Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, Onikişubat Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Sayın Necati Okay, Elbistan Belediye Başkanımız Sayın Durmuş Küçük, Kahramanmaraş eski İl Emniyet Müdürümüz Sayın Metin Aşık, Kahramanmaraş sivil toplum kuruluşları yöneticilerimiz, kurum müdürlerimiz ve çok sayıda sanayicimiz

Son Güncelleme: Cuma, 12 Ocak 2018 14:05
Devamını oku...
 
Arakan Ağlamasın Yardım Kampanyası PDF Yazdır e-Posta
Pazar, 07 Ocak 2018 14:02
2014 Kutlu Doğum Pilavı 2014 Kutlu Doğum Pilavı 2014 Kutlu Doğum Pilavı 2014 Kutlu Doğum Pilavı 2014 Kutlu Doğum Pilavı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Saçaklızade Vakfımızın da destek verdiği, Milli Eğitim Müdürlüğü, Afad, Hayrat Yardım, Tügva, Genç Ufuk Derneği, İHH, Merhamet ve Nezaket Okulları Projesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü Değerler Eğitimi işbirliği kapsamında düzenlenen "Arakan Ağlamasın" Yardım Kampanyası sonucunda Kahramanmaraş geneli 530 okulda 220 bin öğrenci ile toplanan 700 bin TL tutarındaki yardımlar, Bangladeş sınırında mülteci kamplarında bulunan kardeşlerimize ulaştırıldı.

Son Güncelleme: Cuma, 12 Ocak 2018 14:10
Devamını oku...
 
Yazar Ömer LEKESİZ'in Ziyareti PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Salı, 25 Şubat 2014 17:00

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu'na bağlı Erdem Düşünce Kültür ve Gençlik Kulübü Derneği'nin davetiyle Kahramanmaraş'a gelen Yeni Şafak Gazetesi yazarı Sn. Ömer LEKESİZ vakfımızı ziyaret etti. Bir yazısında da şehrimize ziyaretini konu alan Yazar Ömer LEKESİZ'in yazısını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

"Yine dipdiri buldum Kahramanmaraş'ı. Yine insan ve İslam sevdasıyla gecesini gündüzüne katarak, yine mümkün olan her imkanı seferber ederek hizmet eden insanların şehriydi. Onların adlarını yazsam bu köşeye sığmaz, adları sığsa yüreklerindeki aşk sığmaz.

Saçaklızade Vakfı'nı ziyaret ettik örneğin.

Ali Demirdöğen Hoca'nın yönetiminde yoksullara hizmet veren bir vakıf. Yıllardır üç bin kişiye erzak ve yemek hizmeti verirken bugün Esed'in zulümden kaçıp gelen Suriyelilerden iki bin kişiye daha hizmet vermeye başlamışlar. Isınma ve barınma problemlerini halletmeye çalışmışlar ilkin, şimdi de düzenli olarak sıcak yemek hizmeti veriyorlar.

Açıkçası Kahramanmaraş'ta hangi ışıldayan yüze baksanız, hangi vakfa, kuruma uğrasanız onlarda insan merkezli bir niyete, gayrete, hizmete tanık oluyorsunuz."

Yazının Tamamı için Tıklayın >>
Son Güncelleme: Pazar, 07 Ocak 2018 14:22
 
 • «
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Sonraki 
 •  Son 
 • »


Sayfa 1 / 13