Anasayfa
Suriyeli Ailelere Yatak ve Battaniye Dağıtımı PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 07 Aralık 2013 00:00
Savaş nedeniyle komşu ülkemiz Suriye’den gelen ailelere bir komşuluk örneği de halkımız sergiliyor. Evlerindeki kullanılmayan eşyalarla Suriyeli sığınmacı ailelere destek olan halkımıza Müslüman Suriyeli aileler adına şükranlarımızı iletiyoruz.

Vakfımız Kahramanmaraş Valiliğiyle işbirliği halinde tespit edilen 1.000 civarındaki ihtiyaç sahibi olan Suriyeli ailelere ilk yardım olarak 150 adet soba ve 200 adet yatak ve battaniye dağıttı, şu anda bir bağışçımızın sponsor olduğu 200 adet sobanın, 400 adet yatak ve battaniyenin dağıtımını yapmaktayız. Bazı evlere girdiğimizde 8 kişinin iki yatak bir kanepe kullandığını, bazılarının yerde karton sererek çocuk uyutmaya çalıştığını görüyoruz. Bunlar için bir bağışçımızın yeni aldığı yatak ve sizlerden gelen bağışlarla aldığımız battaniyelerin dağıtımını yaptık.

Bir bağışçımızın inşaat şantiyesinde kullanılmış atıl durumdaki yatakları, öğrenci yurtlarımızdaki kullanmadığımız yatak ve battaniyeleri ve Müftülük izniyle yeni sistem tek parça halı kullanan camilerden gelen kullanılmış halıların da dağıtımını yapıyoruz. Bu şekilde şehrimizdeki atıl durumdaki ürünleri de acil ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunmuş oluyoruz. Soba, yatak, battaniye ve halı bir evin ev gibi kullanılması için en acil ihtiyaçlardandır. Sizler için de ahretinize hazırlık için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz ve “Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir.” hadis-i şerifi ekseninde sizlerin de destek olduğunuzu gittiğimiz evlerde görüyoruz.

Bu arada kendi fakirimizi de unutmuyoruz. Aşevimiz ve Gıda Bankamız ihtiyaç sahibi ailelerimiz için sıcak yemek, gıda, giyim, ayakkabı, kırtasiye vs. yardımlarına aynı hızla devam ediyor. Sırada en acil ihtiyaçları odun ve kömür var. Belediyemiz ve Valiliğimiz de bu ihtiyaçlar için çalışma içerisindeler. Suriye’de soğuktan donarak ölen çocukların haberlerini alıyoruz. Mahallemizdeki komşularımızda böyle bir haber duymamak ve vicdani sorumluluğumuzu yerine getirmek için çalışıyoruz. Allah hayırlarınızı makamında kabul buyursun.