Anasayfa
Suriyeli Aileler için Soba Yardımı PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Cuma, 29 Kasım 2013 00:00
Aralık ayı geldi, kara kış kapıda, bizler pek hissedemesek te mahallelerimizde yaşayan Suriyeliler için gerçekten kara kış olabilir. Bazı ihtiyaçlar vardır ki önceden düşünülmesi gerekir. Nasıl kendi evimiz için kışa hazırlık yapıyorsak Suriyeli ailelerin ihtiyaçlarını da birilerinin düşünmesi gerekiyordu.

 

Vakfımız da Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş Belediyesi ile işbirliği halinde Suriyeli ailelerin ev adreslerini tespit etti. Şu anda 150 adet soba temin ettik ve tamamını Suriyeli ailelerin evlerine teslim ettik. Ziyaretlerimiz sırasında odun ve kömür ihtiyaçlarını, yatak ve battaniye ihtiyaçlarını da tespit ettik. Soba temin etmek için çabalarımız devam ediyor, yeni ve kullanılmış yatak ve battaniyelerden bir miktar bağış aldık.

Ulaşmamız gereken daha çok aile var ve evleri gerçekten kötü durumda. Yatak ve battaniyeden başka pek eşyaları bulunmayan aileler yataklarını kaldırmayı bile düşünemiyorlar, bazen battaniyeyi bile oturmak için kullanıyorlar. Ev sahipleri ve komşularının fazla eşyalarından verdikleriyle evi ev yapmaya çalışan Suriyeliler ısıtamayacaklarını bildikleri için evlerini havalandırmaya dahi korkuyorlar.

Girdiğimiz evlerdeki yemek kokuları eşyalara sinmiş, günlük havalandırılması gereken zaten rutubetli olan evleri sadece yemek yaparken birazcık ısınıyor. Çocukların banyo imkanlarını siz düşünün. Durumlarını bilen, kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmaya çalışan, bir poşet kömür, on tane odun veren, ya da çocukları akşam evlerinde misafir eden komşuları da Suriyeliler kadar teşekkür ve dualar ediyorlar. Allah komşularından ve sizlerden razı olsun.