Hizmetlerimiz
 
Anasayfa
TBMM Üstün Hizmet Ödülü'nü aldık... PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 30 Temmuz 2010 00:00

Vakfımıza uygun görülen TBMM Üstün Hizmet Ödülünü aldık...
Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Milletvekili TBMM Başkanvekili ve TBMM Kültür Sanat ve Yayın Kurulu Başkanımız Sayın Nevzat PAKDİL, Kahramanmaraş Milletvekillerimiz Sayın Cafer TATLIBAL, Sayın Durdu ÖZBOLAT, Sayın Fatih ARIKAN ve Sayın Mehmet Akif PAKSOY tarafından vakfımızın aday gösterildiği ve layık görüldüğü TBMM Üstün Hizmet Ödülünü Vakfımızın Yönetim Kurulu Üyesi Sayın S.M.M.M. Mehmet GÜMÜŞER ve Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet KABAKÇI teslim aldılar.
Vakfımız Gıda Bankasında da düzenlediğimiz bir basın toplantısında protokolün katılımı ve basın mensupları aracılığıyla ödülü halkımıza tanıttık.
Kahramanmaraş Valiliği'ne, Milletvekillerimize, siz değerli halkımıza ve basın mensuplarına ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.

 
TBMM Üstün Hizmet Ödülü PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 30 Temmuz 2010 00:00

Hizmet Kalitemiz ve Güven Hediyemiz...
Vakfımız 1993 yılından bu yana sizlerin güveniniz ve maddi - manevi desteklerinizle Kahramanmaraş'ta yoksul ve dargelirli ailelerin yaşama çabalarına destek olmakta, çocuklarımızın eğitimlerine, şehrimizin kültürel değerlerine dikkat çekmekte ve katkıda bulunmaktadır.
Yaptığımız yardım ve faaliyetlerin her aşamasında hizmet kalitesini azami seviyelerde tutmaya çalıştık. Bu sayede Gıda Bankamıza ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi almıştık.
Bu Yılki TBMM Üstün Hizmet Ödülü'ne 5 sivil toplum kuruluşu arasında vakfımız da layık görüldü.
Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ve siz değerli dostlarımıza katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz..

ÖDÜL TÖRENİ 15 TEMMUZ 2010 ÇARŞAMBA SAAT 11:00'DE MECLİS TV'DE (TRT3)

T.B.M.M. 2010 Yılı Üstün Hizmet Ödülü Listesi

T.B.M.M. Üstün Hizmet Ödülü Hakkında

 
Saçaklızade Vakfı Sünnet Programı PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 15 Mayıs 2010 00:00

7'den küçük 70 çocuk...
Vakfımız ve Megapark Hastanesi işbirliğiyle 15 Mayıs 2010 günü Sünnet Şöleni düzenledik. Aşevimiz, Gıda Bankası, Zahire, Yardım Paketi, Yakacak gibi birçok yardımlarımızdanda durumlarına göre faydalandırdığımız sistemimizdeki kayıtlı ailelerin çocuklarının sünnetlerini ameliyathanede, en hijyenik ortamda, en sağlıklı ve acısız şekilde yaptık.
Belediye Başkanımız, vakfımızın Mütevelli Heyeti, ve Vakıf Dostlarımızın da katıldığı şölende çocuklarımız randevulu şekilde sünnet için ameliyata alındılar, en hijyenik şekilde sünnetleri yapıldı, aileler tedavi hakkında bilgilendirildiler, bir saatlik gözetim altında bekledikten sonra taburcu edildiler. Mado'nun tahsis ettiği araçla şehir merkezinde tur attılar.
Emeği geçen dostlarımıza teşekkür ederiz.

 
Gıda Bankasından 40 anneye anneler günü hediyesi PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 07 Mayıs 2010 00:00

Gıda Bankamız bir bağışçımızın talebiyle her yıl mayıs ayında sistemimizde kayıtlı olan ihtiyaç sahibi annelere anneler günü hediyesi olarak bayan mantosu dağıtmaktadır.
Bu yıl da aynı şekilde kayıtlı ailelerden durumu en zayıf olanlara öncelikle, bayan mantolarını dağıttık.
"Cennet annelerin ayakları altındadır." (H.Ş.)

 
4 okuldan 100 öğrenciye ayakkabı yardımı PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 05 Mayıs 2010 00:00

Bahar aylarında ayakkabıları eskiyen 100 öğrencinin ayakkabı ihtiyaçlarını giderdik.
Milli Eğitim Müdürlüğü referansıyla ve okul idaresi aracılığıyla seçilen 4 okuldan 100 öğrenciye okul ayakkabısı ve eşofman takımı hediye ettik.
Gıda Bankamız zaman zaman bu tür öğrenci yardımları faaliyeti düzenlemektedir.
Geçen yıl Dereboğazı Köyünden 400 öğrenciye bu yıl farklı köy okullarından 270 öğrenciye ise okul forması hediye ettik. Tek tip forma alamayan köy okulu öğrencilerine bu hizmetle hem kıyafet sağlandı, hem de öğrencilerin daha düzenli görünmeleri sağlandı.

 
Kutlu Doğum Pilavı PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 16 Nisan 2010 00:00

Bu yıl 10. kez düzenlediğimiz Geleneksel Saçaklızade Vakfı Kutlu Doğum Pilavı Etkinliğini 16 Nisan 2010 günü Cuma namazından sonra gerçekleştirdik.
Çarşıbaşı Camii, Uncular Camii ve Şekerli Camii'nde düzenlediğimiz Kutlu Doğum Pilavı ve Osman Nuri TOPBAŞ Hocaefendinin "Emsalsiz Örnek Şahsiyet Hz. Muhammed" isimli kitabının dağıtımını yaptık.
Dualarla başladığımız programı halkımızın yoğun ilgisiyle sürdürdük.
Bu yıl ayrıca Abdulhamit Han Camiinde 23 Nisan Cuma günü bir Kutlu Doğum Pilavı dağıtımı yaptık.
Şehrimize bereket getirmesi ümidiyle...

 
İsmet KARAOKUR anma gecesi ve şiir yarışması PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 22 Şubat 2010 00:00

Her yıl düzenlediğimiz Vakfımızın kurucusu İsmet KARAOKUR'U ANMA GECESİ VE ŞİİR YARIŞMASI bu yıl 19 Ocak 2010 Cuma günü Necip Fazıl Kültür Merkezinde düzenlendi. Geceye şimdiki dönem milletvekillerimizden Veysi KAYNAK, geçmiş dönem Milletvekillerimizden Ali SEZAL, Hanifi MAHÇİÇEK, Belediye Başkanımız Mustafa POYRAZ, Belediye Başkan yardımcımız Cevdet KABAKCI, İl Emniyet Müdürümüz Cuma Ali AYDIN ve vakfımızın Kahramanmaraş içinden ve dışından dostları katıldı. Yoğun katılım nedeniyle salon yetersiz geldi. Slayt gösterileriyle başlayan gecede Vakıf Başkanımız Sayın Ali DEMİRDÖĞEN, Vakıf Başkan Yardımcımız Sayın Ömer Faruk ŞİRİKÇİ, konuşmalar yaptılar, Gülen Çocuk Kreşi öğrencilerinden Mehteran ve Dua gösterilerinin ardından Şiir Yarışması yapıldı.

 


Sayfa 8 / 10