Hizmetlerimiz
 
Anasayfa
Sivil Toplum Örgütlerinin Kardeşlik Buluşması PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 07 Ocak 2011 00:00

mbgn

mnst

hkm

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nın (KMTSO ) öncülüğünde 88 sivil toplum örgütü, kentteki birlikteliği sergileyen ortak basın bildirisi yayınladı.
Ticaret ve Sanayi Odasında biraraya gelen 88 meslek kuruluşu ve sivil toplum örgütü temsilcileri, 1978´te meydana gelen ´Maraş Olayları´ nedeniyle kentin adının ´katliam´ kelimesiyle birlikte anılmasından rahatsızlık duyduklarını bildirdi.
Toplantıda Vakıf Başkanımız Ali Demirdöğen şöyle konuştu; “Allah hiçbir zaman huzur ve istikrarımızı bozmak

Devamını oku...
 
Muharrem İftarı Programı 2010 PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 17 Aralık 2010 00:00

83a

84a

85a

86a

Vakfımız ve K.Maraş Müftülüğü tarafından Muharrem ayı münasebetiyle bir iftar programı düzenlendi. Ulu Cami İmam Hatibinden Kur'an ziyafeti ve dualarla başlayan programda K.Maraş Valimiz Sn. Mehmet Niyazi TANILIR, İl Müftümüz Sn. Bekir GÜLCE, Vakıf Başkanımız Sn. Ali DEMİRDÖĞEN, K.S.Ü. İlahiyat Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Kemal ATİK ve Erzincan'lı Alevi dedesi Sn. Mehmet YAMAN konuşma yaptılar.
Program daha sonra iftar yemeği ve K.S.Ü. İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Musiki Korusu üyeleri tarafından

Devamını oku...
 
Geleneksel Aşure Şöleni PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 10 Aralık 2010 00:00
80a 79a 81a 82a

2010 Yılı Aşure Dağıtımı...
Muharrem ayının 10'uncu günü olan aşure gününü vakfımız ayın ilk cuma günü ya da ikinci cuma günü kutlamaktadır. Aşevimizde pişirilen aşureler şehrin farklı merkezlerinde camilerde cuma namazı sonrasında dağıtılmaktadır.
Bu yıl da Çarşıbaşı Camii ve Şekerli Camii'nde 10 Aralık 2010 cuma günü cuma namazı sonrasında aşure dağıtımı yaptık.

 
Vakıfta Bayramlaşma Başka Olur PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 22 Kasım 2010 00:00

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramlarında şehrimizin protokolü, esnafları, vakfımızın yöneticileri, çalışanları, bağışçıları, öğrencileri ve tüm vakıf dostları Çarşıbaşı Camii bitişiğindeki vakfımız binasında buluşmaktadırlar.
Bayramların ikinci günleri öğle namazı sonrası misafirlerimiz vakfımız misafir salonunda ağırlanmakta ve birbirleriyle bayramlaşmaktadırlar.
100'lerce vakıf dostunun buluştuğu her bayram gibi bu bayramda da dostlarımız bizleri yalnız bırakmadılar, onlara ve bayram dolayısıyla aşevimize bağış yapanlara sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 
Düğün Katkılarımız PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 05 Kasım 2010 00:00

Düğün Desteklerimiz...
Vakfımız sisteminde kayıtlı olan ailelerden düğün yapacak olanlara gelir durumlarına göre küçük-büyük hediyelerimiz oluyordu. Gıda Bankamıza bağış yapılan ev ve mutfak eşyalarından düğün reyonu oluşturmuştuk. Bu şekilde başlayan düğün yardımlarımız giderek daha geniş bir hal aldı.
Bu sonbaharda katıldığımız dördüncü düğün merasimini düzenledik.
Her düğünde yalnızca bir bağışçımızdan sağladığımız destekle yeni bir yuva kurulmasına yardımcı oluyor, farklı kişilerden tek tek ürün talep etmiyoruz.

 
Bulgur Dağıtımları PDF Yazdır e-Posta
Salı, 07 Eylül 2010 00:00

Bulgur dağıtımlarımız...
Geçen yıl 120.000kg. buğday dağıtmıştık. Bu yıl 70.000kg. buğday dağıttık. Nedeni hem toplumumuzdaki refah seviyesinin artması, hem de bulgur dağıtmamız oldu.
Bazı bağışçılarımızın tavsiyesi ve desteği sayesinde, yoksulun buğdayı bulgur yapabilecek imkanı olmayabilir düşüncesiyle 25.000kg. da bulgur dağıttık.

 
Buğday Dağıtımları PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 30 Temmuz 2010 00:00

Buğday dağıtımlarımız...
Haziran ayında bağışçılarımızın kendi tarlalarından hasat sonrası veya buğday pazarından satın alarak temin ettikleri buğdayları ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırdık.
Bağışçılarımıza ve tüm üreticilerimize bereketli seneler dileriz.

 


Sayfa 7 / 10