Hizmetlerimiz
 
Anasayfa
10 Köyden 240 Çocuğa Giyim ve Ayakkabı Yardımı PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 23 Nisan 2012 00:00
Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım

Vakfımız Nisan ayı içerisinde Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de desteğiyle şehrimizle günlük ulaşımı zor olan köylerdeki maddi durumları zayıf olan ilköğretim öğrencilerine yardım programı düzenledi.

Öncelikle Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılığıyla 10 köy okulu belirledik ve idarecileriyle irtibata geçtik. Öğrencilerimizin ayakkabı numaraları, yaşları ve bedenleriyle ilgili bilgilerini liste halinde aldık. Okulların öğretmenleri vakfımız Gıda Bankasından çocuklar için uygun olan spor ayakkabı, pantolon, gömlek, tişört, eşofman takımı gibi ürünleri bizzat seçtiler, paketlerini hazırladık, toka, saat, kırtasiye gibi küçük hediyeler de ekledik.

Ulaşımın daha zor olduğu köylere ise aldığımız listeye istinaden bizler ürünleri seçip köy minibüsleriyle gönderdik. Çocukların sevinçlerini de sizlerle paylaşalım istedik.

Projemize destek olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, köy okullarının idarecilerine ve öğretmenlerine, reyonlarımızı düzenlemede ve hazırlamada yardımcı olan Özel Beyza İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği’ne desteklerinden ve katkılarından dolayı teşekkürler ediyoruz.

 
Kutlu Doğum Etkinlikleri PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 20 Nisan 2012 00:00
2012 Kutlu Doğum Etkinlikleri 2012 Kutlu Doğum Etkinlikleri 2012 Kutlu Doğum Etkinlikleri 2012 Kutlu Doğum Etkinlikleri 2012 Kutlu Doğum Etkinlikleri

20 Nisan 2012 Cuma günü Geleneksel Kutlu Doğum Pilavı etkinliklerimizi Çarşıbaşı Camii ve Abdulhamid Han Camii'nde düzenledik. Cuma Namazını müteakiben dualarla başladığımız etkinliğimize ilgi büyüktü.

Şehrimiz protokolünün, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve şehrimizin önde gelen şahsiyetlerinin de davet edilmesiyle vakıf merkez binamızda da misafirlerimize Kutlu Doğum Pilavı ikram edildi.

Birlik ve beraberliğimizin daim olması dileğiyle katılan ve katılamayan tüm dostlarımıza maddi-manevi desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'in hayatı konulu Siyer Yarışmasının ödül töreni ve Yazar Ahmet Taşgetiren ağabeyimizin de konferansıyla Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde bir program düzenlendi.

 
Siyer Yarışması PDF Yazdır e-Posta
Perşembe, 22 Aralık 2011 11:43

Siyer Yarışması           Siyer Yarışması           Yarışma Sınav Sonuçları

Büyük boyut sonuçlar için tıklayın.

siyerlogolar

 
Teşekkür Mektupları PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 14 Aralık 2011 12:27

Kış öncesi yeterli sayıda gelen ayakkabılardan bir kısmını Yatılı okulda okuyan fakir öğrencilere göndermiştik. Onlar da teşekkürlerini ve dualarını birer kağıda yazarak bizlere ulaştırmışlar. Bizler de sadece aracı olduğumuz için onların teşekkürlerini siz bağışçılarımıza iletme ihtiyacı hissettik.

Onların bu kış ayakları ısındı, mektuplarının da sizlerin yüreğini ısıtması dileğiyle.

Teşekkür Mektupları

Okumak için resme tıklayın.

 
Aşure Günü Etkinlikleri PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 07 Aralık 2011 14:23
2011 Aşure Günü Etkinlikleri 2011 Aşure Günü Etkinlikleri 2011 Aşure Günü Etkinlikleri 2011 Aşure Günü Etkinlikleri 2011 Aşure Günü Etkinlikleri

Muharrem ayının ilk haftası 02 Aralık 2011 Cuma günü Cuma namazından sonra Geleneksel Saçaklızade Vakfı Aşure etkinliği düzenledik. Cuma günü erken saatlerde vakfımız Aşevinde pişirmeye başladığımız aşureleri Çarşıbaşı Camii ve Abdulhamid Han Camii'nde dağıttık. Cuma namazından sonra dualarla aşure dağıtımına başladık. Ayrıca vakıf merkezimizde şehrimizin protokolü ve vakıf dostlarımıza aşureler ikram edildi. Yeni hicri yılımızın bereketli geçmesi temennisiyle etkinliğimize katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

 
Ramazan Paketi Dağıtımları PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 09 Eylül 2011 14:01
2011 Ramazan Paketleri 2011 Ramazan Paketleri 2011 Ramazan Paketleri 2011 Ramazan Paketleri 2011 Ramazan Paketleri

Ramazan ayının ilk haftasında dağıtmaya başladığımız gıda paketlerini yaşlı olan ve giyim almak istemeyen, nüfus sayısı 4’ten az olan, küçük desteklerle geçimlerini sağlayabilecek olan düşük gelirli ailelere vermekteyiz. Ramazan ayında aynı zamanda ramazan ayı içerisinde Gıda Bankamızdaki gıda, giyim, ayakkabı, kırtasiye, ev tekstili gibi reyonlarımızdan sürekli alışveriş yaptırdığımız aileler de alışverişlerini yaptılar. (www.gidabankasi.org) Alışveriş günü bayramdan sonraki ay içerisinde olan aileleri de bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılamaları için davet ettik ve bayram öncesi ihtiyaçlarını karşıladık. Bayram çöreği, bayram şekeri, kolonya gibi ihtiyaçları da promosyon olarak dağıttık. Hayır duaları bizlerle…

 
Bulgur Dağıtımlarımız PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 09 Eylül 2011 13:47
2011 Bulgur Dağıtımlarımız 2011 Bulgur Dağıtımlarımız 2011 Bulgur Dağıtımlarımız 2011 Bulgur Dağıtımlarımız 2011 Bulgur Dağıtımlarımız

Temmuz ayı içerisinde bazı vakıf dostlarının tavsiyeleri üzerine bulgur dağıtımı gerçekleştirdik. Bağışçılarımız yoksul olan veya yaşlı olan fakir ailelerin buğdayı kaynatacak, işletecek imkanları ve sağlık durumlarının olmamasını da hatırlatarak bulgur bağışı yapmak istediklerini belirttiler. Sistemimizde kayıtlı iki kişilik aileler ve yoksul sınıfındaki aileleri belirleyerek onlara buğday yerine bulgur teslimatı yapmaya karar verdik. 25’er kg.’lık olarak paketlenmiş halde teslim aldığımız bulgurları bu ailelerin zahire ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kendilere teslim ettik, bulguru evine götüremeyecek durumdaki ailelere de vasıta imkanı sağladık. Allah düşünceli hayırseverlerimizi aramızdan eksik etmesin.

 


Sayfa 5 / 10