Hizmetlerimiz
 
Anasayfa
Suriyeli Mültecilere Giyim Yardımı PDF Yazdır e-Posta
Salı, 30 Ekim 2012 13:45
Suriyeli Mültecilere Giyim Yardımı

Ülkelerindeki savaş nedeniyle Türkiyemizin bazı bölgelerinde misafir edilen Suriye'li dostlarımızdan Kahramanmaraş'ta çadır kampta kalan 1.300 kişilik bir mahalleye giyim yardımı yaptık. Yaklaşık 135 aileden oluşan ve her biri 10-15 kişi olan aileler vakfımız Gıda Bankasına Kahramanmaraş Belediyesi tarafından gönderilen otobüslerle getirildi, ayaklarına göre ayakkabı, bedenlerine göre giyimleri gönüllerince seçtiler, barkodlarıyla çıkışları yapıldı, teslim edildi.

Yaz günü ayağında terlikle ülkemize gelen, kara kışı çadırlarda geçirmeye hazırlanan çocukların ayakkabı ve botları denerkenki sevinçleri, gelecek kış şartlarını tahmin eden annelerinin sevinçleri, ikinci bir kıyafeti olmayan ve bayram öncesi bir kat daha kıyafet hediye edilen çocukların heyecanları görülmeye değerdi.

Vakfımız gibi bazı hayır kurumları ve odaların gayretleriyle birkaç mahalle şu anda giyim yardımları aldılar, geride daha çok insan soğuyan havalar nedeniyle tedirgin beklemekteler. Onların geçici misafirliklerinde Türklerin kendilerine dost olduklarını göstermemiz ve ülkelerine döndükten sonra Türk kelimesini duyduklarında sadece bugünleri hatırlayacaklarından hafızalarında güzel bir kardeşlik duygusu bırakmamız gerektiğini düşünmekteyiz.

Her şeyden önemlisi kara kışı çadırda geçirirken çorabı ya da kazağı olmadığı için hasta olan çocukları, çadırlarda ateşli salgın hastalıkları görmemek ve onlara seyirci kalmanın vebalini almamak için şimdiden harekete geçmemiz gerekiyor.

Bu amaçla yeni sezona girerken stoklarını kontrol eden esnaflarımızın da ellerindeki seri sonu ve geçen yılın sezon sonu ürünlerini, iade aldıkları ürünlerini vakfımıza göndermelerini bekliyoruz. Gönderdiğiniz ürünler gayet sistemli bir şekilde ailelere ulaştırılmaktadır.

 
Köylere Yerinde Yardım PDF Yazdır e-Posta
Salı, 30 Ekim 2012 13:41
Köylere Ayakkabı Yardımı

Gıda Bankamız çalışma sisteminde ürünler bildiğiniz üzere ihtiyaç sahibi ailelerimizin beğenilerine sunulmaktadır. Bu sistemin kullanılma sebebi ürünlerin birebir kullanıcısına teslim edilmesi faydasını sağlamasıdır. Aileler kullanacakları ürünleri teslim almakta ve evlerde atıl ürün seviyesi minimuma indirilmektedir.

Gıda Bankamızda bir yıl boyunca alıcı bulamayan ürünleri seçerek refah seviyesi düşük olan köylere bizzat götürerek yerinde teslim etmekteyiz. Bu yıl seçtiğimiz bayan ayakkabılarından bir kısmını Narlı ilçemize bağlı iki köyde dağıttık, giyim ürünlerini de Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemize sığınan mültecilere teslim etmeyi düşünüyoruz.

 
Kırtasiye Yardımları PDF Yazdır e-Posta
Salı, 30 Ekim 2012 13:36
Kırtasiye Yardımlarımız

Ramazan Bayramı sonrasında yaklaşan okul sezonu için hazırlıklara başladık. Talep eden kırtasiyelere ihtiyaç listesi hazırladık ve teslim ettik. Onlar da bu ihtiyaç listesini gözeterek bazıları geçen yıllardaki ürünlerden, bazıları da yeni sipariş vererek ihtiyaçlarımızın tamamını ve kırtasiye reyonumuzdaki eksiklerimizi de tamamlayacak şekilde ürünler gönderdiler.

Çanta, çizgili ve kareli 3’er defter, resim defteri, kuru, sulu, pastel boya çeşitleri, kalemler, silgi, kalemtraş, cilt gibi ürünlerden oluşan 400 kırtasiye paketi hazırladık. 300 adet paketi başvuru ofisimizden kayıtlı ailelerimize dağıttık ve 100 kırtasiye paketini Milli Eğitim İl Müdürlüğü referansıyla bir köy okuluna gönderdik. Sponsor olan İşler Kırtasiye’ye çok teşekkür ederiz. Çocuklarımızın ve ailelerinin duaları sizlerle.

 
Köy Okullarına Forma Yardımı PDF Yazdır e-Posta
Salı, 30 Ekim 2012 12:34
Köy Okullarına Forma Dağıtımı

Milli Eğitim İl Müdürlüğü referansıyla iki köy okulu belirledik ve Özel Beyza Eğitim Kurumları tarafından gönderilen tek tip okul formalarını bu okulların öğrencilerine dağıttık. Sivil kıyafetlerle okullarına gelen ve maddi imkanları yetersiz olan öğrencilerin Ceket, Suveter, Etek ve Pantolondan oluşan tek tip kıyafetleri vakfımız tarafından karşılandı.

Gönderilen ürünlerin çeşitlerine ve miktarlarına göre farklı yardım sistemleri geliştirmekteyiz. Bu şekilde hiçbir ürün atıl kalmamakta ve birebir yerine ulaştırılmakta, azami fayda sağlanmaktadır.

 
Ramazan Paketi Yardımlarımız PDF Yazdır e-Posta
Salı, 30 Ekim 2012 12:26
2012  Ramazan Paketi Dağıtımlarımız

Bu Ramazan ayından önce her yıl olduğu gibi sistemimizdeki dosyaları gözden geçirdik ve yeniden araştırmalarını yaptık. Geçen yılki 600 olan ramazan paketi dağıtılacak aile sayılarının bu yıl 350 civarında olduğunu gördük. Toplumumuzun refah seviyesinde iyileşme olmasına sevindik.

Yıl içerisinde alışveriş yardımı şeklinde desteklediğimiz ailelerin dosyaları düzenli periyotlarla incelenmektedir. Sadece Ramazan paketi verdiğimiz ailelere yılda bir defa yardım yaptığımızdan onların dosyalarını yıllık olarak inceleme durumundayız.

Toplam 354 aileye Ramazan ayında gıda paketi verdik ve Ramazan ayı içerisinde alışveriş yardımı yaptığımız ailelere de 270 adet bayram çöreği teslim ettik. Sponsor fırın sahiplerinden Allah razı olsun.

 
Zahire Yardımlarımız PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 29 Ekim 2012 14:33
2012 Zahire Yardımlarımız

Vakfımız yıllardır Gıda Bankacılığı sisteminde kayıtlı olan ailelerin kışlık zahire ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu yıl buğday yerine toplam 634 aileye 25'er kg. olarak çekilmiş bulgur dağıtımı yaptık.

Geçen yıllarda zahire yardımımızı buğday ve bulgur olarak ayrı vermekteydik ama kayıtlı ihtiyaç sahiplerinin imkanlarını tekrar değerlendirdiğimizde evlerinde ilgilenecek erkek olmayan, kaynatma ve çektirme gücü ve masraflarını karşılayamayacak durumdaki ailelerin fazla sayıda olduğunu gördük, yaşlılarımızı ve imkanları kısıtlı olan ailelerimizi gözönüne alarak hazır çekilmiş bulgur dağıtımı yaptık.

 
3. Geleneksel Sünnet Şölenimiz PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 07 Mayıs 2012 13:26
2012  3.Geleneksel Sünnet Şöleni 2012  3.Geleneksel Sünnet Şöleni 2012  3.Geleneksel Sünnet Şöleni 2012  3.Geleneksel Sünnet Şöleni 2012  3.Geleneksel Sünnet Şöleni

Vakfımızın Geleneksel Sünnet Şöleninin 3. sünü 5 Mayıs 2012 Cumartesi günü tertip ettik.

Koza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Melek İPEK hanımefendi sponsorluğunda Megapark Hastanesinin de desteğiyle düzenlediğimiz bu yılki şölenimize yoğun bir katılım sağlanmıştır, her yıl 70-80 çocuğumuzun sünnet işlemini yaptırıyorduk, bu yıl 110'dan fazla çocuğun sünnet işlemlerini yaptırdık. Sünnet şöleninde çocuklarımızın fazla beklememesi için randevu kartlarıyla gelecekleri saatleri belirledik. Hastanede çocukların beklerken oyalanması için bir iç mekân oyun salonu oluşturduk. Megapark Hastanesi personeli çocukları güler yüzle karşıladı ve her şeyleriyle yakından ilgilendiler ve operasyonlar 4 ameliyathanede en hijyenik ortamda yapıldı.

Operasyon sonrasında çocuklarımız hastanenin servis odasında bekletildiler ve uyandıktan sonra onlara palyaço tarafından acılarını unutturacak oyuncak ve balon hediyeleri, aç olduklarından meyve suyu ve kek ikram edildi. Çocukları uyanan ve dinlenen aileler çocuklarıyla beraber Mado’nun tahsis ettiği lokomotif araçla şehir turuna çıktılar ve geldiklerindeki gülen yüz ifadeleri görülmeye değerdi.

Diğer yandan şehrimizin protokolü ve basın mensuplarıyla salonun öbür tarafında bir basın toplantısı düzenledik ve bizleri yalnız bırakmayan protokol ve vakıf dostlarını ağırladık. Programda Vakıf Başkanımız Sayın Ali DEMİRDÖĞEN, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet KABAKCI, Megapark Hastanesi Kalite Sistem Direktörü Fizyoterapist Sayın Murat AÇOĞLU ve Vakıf Başkan Yardımcımız Sayın Ömer Faruk ŞİRİKÇİ birer konuşma yaptılar. Allah çocuklarımıza sağlık versin diyor, Melek İPEK hanımefendiye sponsorluğundan dolayı dua ediyor ve Megapark Hastanesi'ne desteklerinden dolayı teşekkürler ediyoruz.

 


Sayfa 4 / 10