Hizmetlerimiz
 
Anasayfa
Kutlu Doğum Etkinlikleri PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 19 Nisan 2013 00:00
Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım

Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında yaptığımız Kutlu Doğum Pilavı dağıtımı faaliyetimizi yine yoğun bir katılımla vakıf merkezmizin bulunduğu Çarşıbaşı Camii ve Abdulhamid Han Camii'nde gerçekleştirdik. Cuma namazı sonrasında dualarla başladığımız ikram dağıtımına halkımızdan ilgi büyüktü. Yaklaşık 20.000 kişilik pilav ve ayran dağıtımını vakıf gönüllüsü kardeşlerimizle gerçekleştirdik. Bir hafta öncesinden başladığımız hazırlıklarımıza katılımı için vakıf gönüllülerimize ve ayrıca maddi manevi desteklerini esirgemeyen sanayici, işadamlarımız ve esnaflarımıza teşekkür ederiz.

Vakıf merkezimizde Kutlu Doğum Pilavı vesilesiyle biraraya gelen şehrimizin protokolü ve vakıf dostlarımıza da ikramda bulunduk. Vakıf Başkanımız Ali DEMİRDÖĞEN yaptığı konuşmada "Amacımız insanlara Kutlu Doğumu anlatmak ve insanları biraraya getirmektir" dedi.

Haber videosu için tıklayın.

 
Gençlik Merkezi Binası İnşaatımız PDF Yazdır e-Posta
Perşembe, 28 Mart 2013 00:00
Gençlik Merkezi İnşaatımız
2012 Zahire Yardımlarımız

Uncular Camii müştemilatında bulunan ve kullanımı vakfımıza verilen binanın inşaatı hızla devam etmektedir. Aşevi, Gıda Bankası, İdare, Öğrenci işleri ve Sosyal Faaliyetler yönetimi, Toplantı ve Konferans salonlarıyla Gençlik Merkezinin bir arada komple bir tesis şeklinde yapılan hizmet binamızın 2013 yılı içerisinde faaliyete başlaması düşünülmektedir.

Bu merkezimiz sayesinde her yıl 200 den fazla vakıf bünyesinde yetişen ve her yıl 1000’den fazla hizmet verdiğimiz öğrencilerimiz ve mezunlarıyla beraber, şehrimiz çocukları için buluşma ve faaliyet alanları oluşturmayı hedefliyoruz. Sosyal faaliyetlerimizin organizasyonlarını da yapacak olan gençlik merkezimizin altyapı çalışmalarına Mehmet Ali GÜNAY hocamız başlamış bulunmaktadır.

 
Düşünce Kültür Topluluğu Tahsin GÖRGÜN Konferansı PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 02 Şubat 2013 00:00
Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım

Vakfımızın Düşünce Kültür Topluluğu tarafından davet edilen Prof. Dr. Tahsin GÖRGÜN'ün katıldığı "İslam, Gelenek ve Yenileşme" konulu bir konferans düzenlendi. Özel Beyza İlkokulu konferans salonunda düzenlenen programa Düşünce Kültür Topluluğumuzun üyeleri, vakıf dostlarımız, eğitim kurumlarımızın yöneticileri, vakfımızın yetiştirdiği ve farklı mesleklerde göreve başlayan gençlerimiz katıldı.

 
Suriyeli Mülteciler İçin STK'larla İşbirliğimiz PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 14 Aralık 2012 00:00
Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım

Vakfımız geçtiğimiz aylarda Suriyeli sığınmacılardan oluşan ve valiliğimiz koordinasyonuyla oluşturulan misafirhanedeki bir mahallenin 1.500 kişilik sakinlerine giyim ve ayakkabı yardımı yapmıştı. Gıda Bankamızdan hazırladığımız giyim ve ayakkabı ürünlerinden oluşan paketleri, Kafum fuar alanında Sivil Toplum Kuruluşlarının düzenlediği ortak yardım kampanyaları ile toplanan ürünlere vakfımızın desteği olarak gönderdik. 1.230 adet kot pantolon, 80 bayan ayakkabısı ve muhtelif çocuk giyimlerinden oluşan paketleri iki araçla STK personellerinin de desteğiyle dağıtım yerine ulaştırdık.

 
Düşünce Kültür Topluluğu Yusuf KAPLAN Konferansı PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 14 Aralık 2012 00:00
Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım Köy okullarına yardım

Saçaklızade Vakfı Düşünce Kültür Topluluğu tarafından Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf KAPLAN'ın katıldığı "Medeniyet Fikri ve Öncü Kuşak" konulu bir konferans düzenlendi.

Necip Fazıl KISAKÜREK Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansa akademisyen, öğrenci, öğretmen ve çok sayıda davetli katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Vakıf Başkanımız Ali DEMİRDÖĞEN'in konuşmasıyla ve Yusuf KAPLAN'ın konferans konuşmasıyla devam etti.

 
Aşure Günü Etkinlikleri PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 23 Kasım 2012 00:00
2012 Aşure Günü Etkinlikleri 2012 Aşure Günü Etkinlikleri 2012 Aşure Günü Etkinlikleri 2012 Aşure Günü Etkinlikleri

Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik ayı olması münasebetiyle vakfımızda da ayrı bir yeri vardır. Bu vesileyle düzenlediğimiz Geleneksel Aşure Günü Etkinlikleri kapsamında Çarşıbaşı Camii ve Abdulhamid Han Camii'nde Aşure dağıtımı gerçekleştirdik. Cuma namazı sonrasında dualarla başladığımız Aşure ikramına halkın teveccühü büyüktü. Yaklaşık 10.000 kişilik olarak yaptığımız ikramlarımızı vakıf merkezimizde de protokolün katıldığı programla gerçekleştirdik. En güzel malzemelerle hazırladığımız aşuremizin tadı dualarla ve halkımızın yoğun ilgisiyle farklı bir manevi kardeşlik duygusu sağladı.

Haberin videosu için tıklayın...


 
Vakıfta Bayramlaşma PDF Yazdır e-Posta
Salı, 30 Ekim 2012 13:49

Her bayramın ikinci günü öğle namazından sonra vakıf merkez binamızda yöneticilerimiz ve mütevelli heyetimiz, şehrimizin protokolü, çalışanlarımız, gönüllülerimiz, bağışçılarımız, şu andaki yurt, okul ve dersane öğrencilerimiz, mezun olan öğrencilerimiz hep bir araya gelerek bayramlaşmaktadırlar.

Bu Kurban Bayramının ikinci günü de Çarşıbaşı Camii’ndeki Cuma namazından sonra vakıf binamızda coşkulu bir bayramlaşma yaşadık.

Yıl içerisinde karşılaşma imkanı olmayan şu anda öğretmen, memur, doktor, avukat, mimar tüm öğrencilerimiz birbirlerini ve öğretmenlerini, vakıf dostlarını bir arada görmekte ve yeniden bir kaynaşma yaşanmaktadır. Vakfımızın kuracağı Gençlik Merkezi hazırlıkları nedeniyle bu yılki bayramlaşmalarımızda Mehmet Ali GÜNAY hocamız mezun olan tüm öğrencilerimizle irtibata geçerek bu bayramlaşmaya davet etti ve beklendiği gibi bir katılım sağlandı.

 


Sayfa 3 / 10